Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzu

Strażak – Anioł współczesnego świata… on swoje życie ofiaruje Tobie …

Category Archives: Bez Kategorii

OSP Kończyce na Facebooku

Informujemy, że dalsze aktualności i ciekawostki będą publikowane na facebooku pod adresem:

https://www.facebook.com/OSP-Kończyce

Straż pożarna ostrzega: za podpalanie traw grożą poważne konsekwencje

Już od wielu lat przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Głównym powodem takie stanu rzeczy nie jest jednak wypalanie pod uprawę, a ludzka złośliwość i chęć dziwnie pojętej zabawy. Strażacy szacują, że konieczność ich interwencji w 94% odpowiada szkodliwa działalność człowieka.Trzeba jednak pamiętać, że po zimie trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko.

W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru. W przypadku gwałtownej zmiany jego kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy i zabudowania.

Niestety niejednokrotnie w takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Występuje również bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Co roku w Polsce giną ludzie.

Zabrzańscy pożarnicy przy pożarach łąk interweniowali już kilkadziesiąt razy. Praktycznie zawsze powodem jest podpalenie lub przypadkowe zaprószenie (na przykład od papierosa).

Jeśli jednak sprawca zostanie przyłapany, to grożą mu surowe konsekwencje.

Na podstawie kodeksu wykroczeń sprawcom pożarów zagraża kara grzywny nawet do 5000zł! Gdy pożar zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Uroczystość Św. Floriana

4 maja tradycyjnie będziemy obchodzili nasze patronalne święto ku czci Świętego Floriana – patrona strażaków. Nasza jednostka świętowanie rozpocznie Mszą Świętą w intencji Członków OSP KOŃCZYCE o godzinie 18:00 w kościele Bożego Ciała w Zabrzu – Kończycach. Serdecznie Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości !

Nie wypalajmy traw !

Apel

 

Ślub mł. kpt. Pawła Strugacza

13 października 2012 roku w kościele parafialnym p.w.  św. Jadwigi w Zabrzu – Zaborzu odbyła się podniosła uroczystość zaślubin członka naszej OSP  Pawła Strugacza oraz jego wybranki Katarzyny Adach. Do ślubu przyjechali zabytkowym wozem OSP MAKOSZOWY, a  po ceremonii ślubnej wyprowadziliśmy ich z kościoła tworząc szpaler. W Mszy Ślubnej wziął udział nasz sztandar. W tej uroczystości wzięli udział także  przedstawiciele wszystkich OSP m. Zabrze(nasza najliczniejsza) oraz delegacja z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu, gdzie na co dzień pracuje dh. Paweł. Przy wjeździe na Sale Weselną zrobiliśmy im bramę strażacką, czyli tryskające strumienie wody :)
Świeżo upieczonym nowożeńcom składamy wiele radości, zdrowia, szczęścia spełnienia wszystkich marzeń oraz wytrwałości na nowej drodze życia!

Zapraszamy do przeczytania notki z lokalnej prasy:
http://www.gloszabrza24.pl/wydarzenia/6625-galeria-prawdziwie-ognisty-slub-tak-sie-zenia-strazacy
Zdjęcia w naszej galerii już niebawem!

Festyn Strażacki w Kończycach !

Pokazy przy boisku MKS Kończyce

Dnia 16.06.2012r. przy boisku byłego KS Gazobudowa w Zabrzu odbyły się zawody piłki nożnej pt. „Mini Euro 2012″.

Nasza OSP miała przyjemność pomóc w organizacji imprezy oraz wziąć w udział w pokazach z zakresu ratownictwa drogowego. Współpracowali z nami ratownicy pogotowia ratunkowego oraz wolontariusze :)

 

 

 

 

 

 

Turniej Streetball

2 czerwca w Parku Dubiela w Zabrzu odbyły się kolejne rozgrywki w ramach OTTO Soccer Cup 2012, turnieju w piłkę nożną uliczną dla firm.

 

Nasza OSP zapewniała źródło energii elektrycznej niezbędnej do zasilania nagłośnienia i obsługi całej imprezy. Nasz agregat Endress spisał się wzorowo:) Dodatkowo byliśmy atrakcją dla uczestników i gości: każdy mógł podejść, dotknąć, obejrzeć i dowiedzieć się do czego służy wybrany sprzęt pożarniczy.

Czytaj dalej →

Ćwiczenia OSP 21.04.2012

Dnia 21.04.2012 odbyły się ćwiczenia wszystkich jednostek OSP z Zabrza wraz ze strażakami z Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu. Nad całością czuwał z-ca komendanta KM PSP – bryg. Kamil Kwosek oraz dowódca JRG Zabrze – bryg. Jerzy Nierobisz. Swoją rolę odegrało również nadleśnictwo Katowice, które zorganizawało pokazy zrzutu oraz nabierania wody przez śmigłowiec. Ćwiczenia odbyły się na terenie lasu w Makoszowach.

Zdjęcia w dziale: Galeria

 

4 maja

4 maja obchodziliśmy nasze święto. W tym dniu wspominaliśmy naszego patrona – św. Floriana. O godzinie 18:00 w kończyckim kościele p.w. Bożego Ciała uczestniczyliśmy wraz z naszym Sztandarem w Mszy Św.  Następnie przeszliśmy do DOKu na biesiadę przy stole. Zdjęcia Niebawem!