Warning: Missing argument 1 for get_post(), called in /profiles/p/pi/pia/piasq1/osp-zabrze.cba.pl/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/class-opengraph.php on line 511 and defined in /profiles/p/pi/pia/piasq1/osp-zabrze.cba.pl/wp-includes/post.php on line 371
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzu

Strażak – Anioł współczesnego świata… on swoje życie ofiaruje Tobie …

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzu ma już 100 lat!

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzu-Kończycach skończyła 100 lat. Tak okrągłego jubileuszu nie sposób nie uczcić. Piątek (30 września) był więc świętem naszych strażaków.

 

 

Obchody rozpoczęły się o godz. 16. Wtedy kończyckiej jednostce wręczono sztandar, a wraz z nim Złoty Znak Związku. To wielkie wyróżnienie. Oficjalną część zakończyła uroczysta masz św. W kościele pw. Świętego Ducha.

Urodziny, tym bardziej setne, trzeba uczcić również zabawą. Jubilaci zorganizowali na terenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Kończycach festyn, który przyciągnął tłumy.

Razem ze strażakami z OSP świętowali również koledzy po fachu z Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele innych służb, samorządowcy i mieszkańcy. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik oraz st. bryg. Jacek Kycia, komendant miejski PSP.

– To dla nas wielki dzień, wielkie święto. Widzimy, że nasza służba jest szanowana i doceniana – mówi st. asp. Adam Widera, prezes zabrzańskiej jednostki OSP.

Podczas festynu czas umilała muzyka zespołu Karlik oraz orkiestry dętej KWK Makoszowy. Dla przybyłych przygotowano również projekcje filmów o służbie w straży pożarnej, prezentacje strażackiego sprzętu oraz specjalny pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu PSP.

– Zawsze interesowały mnie takie pokazy. Patrząc z bliska jak wygląda praca strażaka jeszcze bardziej rośnie szacunek do tych ludzi – mówi pan Robert, który na festyn przyszedł z córką. – Niemal cała moja rodzina jest związana ze strażą, dlatego takie święta są mi szczególnie bliskie. Cieszę się widząc tylu zainteresowanych ludzi – dodaje pani Jolanta.

 

 

Dziennik ZachodniBartosz Pudełko