Warning: Missing argument 1 for get_post(), called in /profiles/p/pi/pia/piasq1/osp-zabrze.cba.pl/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/class-opengraph.php on line 511 and defined in /profiles/p/pi/pia/piasq1/osp-zabrze.cba.pl/wp-includes/post.php on line 371
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzu

Strażak – Anioł współczesnego świata… on swoje życie ofiaruje Tobie …

Kolejnych stu lat, OSP Kończyce!

To już 100 lat (choć niektóre źródła mówią nawet o 104), od kiedy w Zabrzu-Kończycach powstała Ochotnicza Straż Pożarna Kończyce. Z tej okazji cała dzielnica dziś świętowała. Obchody rozpoczęły się na placu apelowym przy Zespole Szkół nr 18, by stamtąd przemaszerować do kościoła pw. Bożego Ciała. Nim jednak odbyła się uroczysta msza, strażacy z Kończyć otrzymali nowy sztandar dla uczczenia ich święta.

Święta, które wciąż trwa, bo w tej chwili w DOK Kończyce odbywa się impreza okolicznościowa.

 

 

Paweł Franzke – Głos Zabrza