Twarze Zabrza: st. bryg. Jacek Kycia

st. bryg. Jacek Kycia, komendant zabrzańskiej komendy PSP
St. bryg. Jacek Kycia od 17 lat kieruje zabrzańską komendą Państwowej Straży Pożarnej. Pracę w naszym mieście rozpoczął w 1992 r. Wcześniej pracował jako strażak m.in. w komendzie wojewódzkiej w Katowicach.St. bryg. Kycia strażacki mundur nosi już od 34 lat. Jest też strażakiem ochotnikiem. W wolnych chwilach pielęgnuje swój ogródek, trochę poluje, a zimą jeździ nanartach.

– Zawsze spędzam wolny czas aktywnie, jestem cały czas w ruchu – śmieje się Jacek Kycia.

Dziennik Zachodni